Ako sa postupuje pri strate dokladu v zahraničí?
1. Okamžité nahlásenie sprievodcovi, 2. Návšteva slovenského zastupiteľského úradu v destinácií, 3. Vybavenie náhradného dokladu pre potreby cesty
Kto znáša vedľajšie náklady pri strate dokladu v zahrančí (doprava, telefón, internet, ubytovanie)?
Tieto náklady znáša klient, u ktorého k strate došlo. Samozrejme, spravíme všetko preto, aby tieto náklady boli minimálne, ale sú to žiaľ reálne náklady, ktoré vznikli bez nášho zavinenia.
Čo v prípade, keď dieťa pred koncom zájazdu minie všetky peniaze a nemá mu kto požičať?
V zriedkavých prípadoch môže klientovi požičať hotovosť sprievodca podľa vlastného uváženia.
Čo robiť v prípade, že sa niekto stratí?
Žiak: Informačná brožúra obsahuje kontakty na našu CK, hotel, aj sprievodkyňu. Odporúčame v prvom kroku kontaktovať sprievodkyňu, prípadne našu CK. Ak nemáte brožúru, nemôžete volať, neviete sa dovolať -> konaktujte políciu, povedzte, že ste sa stratili a nechajte si poradiť, ako sa dostať na ambasádu SR. Tam Vás, v najhoršom prípade, bude očakávať aj sprievodca. Pedagóg/sprievodca: Pred začiatkom zájazdu zozbiera telefónne čísla na mobily žiakov. Ak sa stratenému žiakovi opakovane nedovolá, pôjde na ambasádu SR.
Čo v prípade meškania lietadla?
Lietadlá spoločností, s ktorými lietame, majú minimálne meškania. Meškania dlhšie ako 1 hodinu sú veľmi zriedkavé. Ak lietadlo mešká viac ako 3 hodiny, majú cestujúci, podľa nariadenia EÚ, nárok na stravu a pitie. Ak lietadlo mešká viac ako 6 hodín, majú cestujúci nárok na odškodné.
Čo v prípade, že ochorie sprievodca?
Ak ochorie sprievodca, predá vedúcemu pedagógovi všetky potrebné inštrukcie k vedeniu zájazdu a tento bude zájazd viesť namiesto sprievodcu.